Objednejte si Beppy soft and comfort pěnové tampóny online!

koupit

Pěnové tampóny Beppy jsou určené ženám, které se nechtějí v průběhu menstruace nijak omezovat. Pěnový tampón Beppy je pohodlný při cestování, sportování, plavání či saunování a lze se s ním i milovat. Efektivně zachytává odcházející krev a podle síly menstruace vydrží až 8 hodin. Zavádí se hluboko do pochvy před děložní čípek. Beppy tampón by se měl po vybalení okamžitě použít.

Zavádění pěnového tampónu Beppy

 1. Před zaváděním si umyjte ruce a pečlivě je opláchněte, aby na nich nezůstaly zbytky mýdla.
 2. Vybalte tampón z obalu.
 3. Aby šel tampón Beppy DRY lépe zavést, můžete ho lehce navlhčit čistou vodou, vaginálním gelem či lubrikantem. Chyťte ho mezi palec a prostředníček prohlubeninou nahoru a z máčkněte ho mezi prsty. Tampón Beppy WET chytněte mezi palec a prostředníček, s ukazováčkem pod vyndavacím poutkem, sešikmenou částí dolů.
 4. Zaujměte pozici, ve které se vám bude tampón nejlépe zavádět. Může to být vstoje s jednou nohou opřenou o stoličku, nebo v dřepu. Volnou rukou rozevřete stydké pysky, zaveďte tampón a ukazováčkem ho domáčkněte až na konec pochvy k čípku.
 5. Pěnový tampón Beppy můžete nechat zavedený až osm hodin. V závislosti na síle menstruace může být třeba vyměnit jej dřív.
zavádění a vyndávání tampónu Beppy

Vyjmutí tampónu Beppy

 1. Před vyjmutím tampónu si umyjte ruce a zaujměte pozici, která vám bude pohodlná.
 2. Tampón Beppy chyťte ukazováčkem a prostředníčkem jako pinzetou a opatrně ho vyjměte z pochvy. Vyjmutí Beppy DRY usnadňuje vystouplý okraj na druhém konci tampónu, při vyndavání tampónu Beppy WET lze použít k tomu určené poutko. Pokud se vám to nepodaří, změňte polohu. Nejvhodnější je stoj s jednou nohou opřenou o stoličku nebo široký dřep, kdy na tampón lépe dosáhnete. Tampón se snáze vyjímá po močení, kdy lze svaly pánevního dna lépe uvolnit. Případně můžete využít vaginální výplach, kdy se tampón naplní tekutinou a sklouzne níž.
 3. Použitý pěnový tampón Beppy nevhazujte do toalety.

Jak dlouho lze nechat tampón Beppy zavedený?

 • Používejte tampóny Beppy při normální a silné menstruaci. Doba zavedení se odvíjí od síly krvácení, které se u každé ženy v průběhu menstruace liší. Orientační doby zavedení mohou být např. 2-4 hodiny při silném krvácení a 4-8 hodin při slabším. Tampóny pravidelně měňte. Než zavedete nový tampón, nezapomeňte vyndat starý. Tampóny Beppy lze přes noc zavést až na osm hodin. Po skončení menstruace nezapomeňte vyjmout poslední tampón!

Upozornění

Pokud necháte tampón zavedený déle než osm hodin, výrobce již negarantuje jeho bezpečnost a účinnost. Tampóny Beppy jsou pouze na jedno použití. Opakovaným použitím se zvyšuje riziko infekce. Tampón Beppy není kontracepce! Nepoužívejte tampón Beppy mimo menstruaci.

Nepoužívejte:

 • Pokud máte neporušenou panenskou blánu
 • Po uplynutí doby použitelnosti (vyznačena na obalu každého tampónu)

Důležité informace o syndromu toxického šoku (TSS):

Syndrom toxického šoku je závažným až smrtelným stavem, který může používání tampónů vyvolat.

Jaké jsou jeho příznaky?

Rané příznaky nastupují náhle a jsou podobné chřipce. Během několika málo minut nastoupí prudká horečka 39°C či vyšší, kterou může doprovázet zvracení, průjem, závratě, mdloby či vyrážka, která je podobná sluncem spálené kůži. Včasné rozpoznání TSS a urychlená léčba jsou velmi důležité a mohou předejít závažným komplikacím.

Co mám dělat, pokud mám podezření na TSS?

Pokud se u vás v průběhu menstruace nebo těsně po ní projeví výše popsané příznaky, VYJMĚTE TAMPÓN A URYCHLENĚ KONTAKTUJTE LÉKAŘE! Je důležité, abyste mu řekla, že máte menstruaci a že jste používala tampóny.

Koho ohrožuje TSS nejvíc?

TSS se může vyskytnout u kterékoli ženy, která v průběhu menstruace používá tampóny, vyšší riziko bylo zjištěno u žen mladších 30 let.

Jak TSS zabránit?

Abyste riziko TSS snížila na minimum, používejte tampóny s nejmenší absorpcí. Abyste riziku TSS zabránila, nepoužívejte tampóny a nahraďte je vložkami.

Pokud se u vás v minulosti vyskytly příznaky TSS nebo máte dotazy ohledně TSS, kontaktujte lékaře. Obecně platí, že pokud se vám nepodaří tampón vyndat, je nutné navštívit lékaře, lékařskou pohotovost či gynekologa.

Složení:

 • Pěnové tampóny Beppy jsou vyrobeny z polyuretanu. Tampóny Beppy wet jsou napuštěny lubrikantem o složení podle INCI: Water, Glycerine, lactic acid, sodium hydroxide, PEG 40 stearate, hydroxyethylcellulose, 2-Bromo-2-Nitropropane-1.3-Diol and Iodopropynyl Butylcarbamate, Perfume.
 • Tampóny Beppy byly klinicky a dermatologicky testovány.
příbalový leták

na nejčastější otázky naleznete odpovědi zde

certifikace 9001 certifikace 13485
 • Výrobce tampónů, Asha International, získal certifikát ISO 13485 a ISO 9001. Výrobce splňuje nejpřísnější mezinárodní požadavky na kvalitu.
 • Uživatelé Beppy si mohou být jisti, že používají prvotřídní výrobek.